DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Novinky

image                   NOVINKY

Máme nové stránky - http://mydream.marosz.cz/

-   ukončen provoz těchto starých

20.8. Pěkné překvapení mi navečer nachystala Niagára. Včera jsem ji oddělila od Lakyho, dnešní den se tvářila jakože nic, že má tak týden ještě čas a při večerním krmení už u ní byla veliká krasavice :). Moc mě potěšila, kdybych měla samečka k ní, tak malá zůstává doma...

19.8. Dnes odcestoval chovný peruánec Urfus do nového domova v Karviné do rodiny plné morčátek a činčil, bude se mít dobře :). Na začátku září mi dorazí z Dubí krasavec Katie´s I am Orion, roční peruánec na osvěžení chovu. Pojede dva dny, tak budu jak na trní. Už se na něj těším.

29.7. Odpoledne zemřela peruánka Natálka, krásná samička ve věku sedmi let a čtyř měsíců. Do poslední chvíle ji chutnalo vše, co jsem holkám donesla, jen hůře a pomalejí chodila, více spala. Odešla v poklidu a tiše. Bude mi chybět.

1.7. První prázdninový den nám nadělila peruánka Chanelka dva krásné klučíky.

2.6. Konečně Adélka porodila, poslední dva týdny se jí bříško hýbalo a rejdilo, však tam také sedělo 5 holek :). 

30.4. Ráno jsem našla Selenku mrtvou, v poslední době ji trápil otlak na přední tlapce a tuším i cysty (ztloustla a poslední dva roky nezabřezla), jinak byla aktivní, jedlík a pak taková náhla příhoda. Vždycky to byla taková afektovaná blondýna, citlivka, ale hodná...

4.4. Fanny přivedla na svět dva prcky, jeden bílý, druhý tmavý :). Tak první jarní boom máme za sebou, všem se daří, oddechla jsem si. Máme celkem 13 mimin najednou. Bílý Laky je od velikonoc na námluvách u černé šiml Kiji, naší odchovankyně.

28.3. Dnes naše peruánka Natálka slaví 7 let.

20.3. Už nám porodila i Wanda z lednového spojení. S bílým Lakym se jí povedl jeden coronet červený šiml a druhý taky coronet červený s bílou. Moc krásní!

A večer, když jsem přišla z práce, Walisha měla pod sebou 3 coronetíky. Tak ještě Fanny a holky mají jarní porody za sebou. Zatím vše ok, za což jsem ráda. Prckové z vrhů N a O krásně nabírají váhu, lítají a švitoří, tolik drobotiny najednou je i pro mě pěkný záhul :).

13.3. Tak a dnes i Isis porodila. Dopoledne nic a večer po mém příchodu z práce už měla hotovo. Máme dva krásné meriňáčky a do rána jsem ještě našla krásného coroneta.

12.3. Dnes k večeru koukám a u Melissky nožičky a kouká na mě mimčo. Byly tam 3 a všechny holky, krásné. Jsem moc ráda. Mel předběhla břichatou Isis, která má mnohem větší bříško a byla i dříve (o týden) se samečkem, ale ta zatím nic. Myslím ale, že holky už teď pojedou všechny za sebou (Isis, Wanda, Walisha). 

10.2. Konečně jsem se dočkala letošního prvního vrhu. Naše Honey se do toho nějak nechtělo, pořád jsem čekala, bříško se mi zdálo k prasknutí a až dnes večer o půl 11 porodila. Překvapila mě převaha saténových miminek a tentokrát holky vedou.

20.1.2017 Přišla zpráva z Havířova, narodili se potomci našemu Xtreamkovi a naší čoko odchovankyni Fiorelce, 4 malí coronetíci! Moc gratulujeme a ať dělají radost.  

 

12.1.2017 Náš rozeťák Barnabáš, alias Poník (při chytání, když musí od samiček, prchá a  vyhazuje zadníma nožkama jako divoký koník) vyslán na krycí misi, budou malé rozetky.

Všem přejeme krásné a klidné svátky, do dalšího roku 2017 mnoho úspěchů, štěstí a zdraví a také radost ze svých zvířecích kamarádů.

Letošní rok završujeme se 17ti morčátky, čtyři staroušci nám letos odešli (šestiletý dceřin miláček Ansell, šestiletý Jonny a dvě pětileté holčinky Reina a Amálka), pár nových morčátek jsem si neodolala dovézt, život je takový a běží dál. V našich srdcích a vzpomínkách zůstanou ti, co odešli na druhou stranu. Snad se u nás měli dobře, snažila jsem se jim dopřávat a nepřetěžovat je. Několik párů máme už u sebe, takže se moc těším na nová mimča, hlavně první vrh mé nádherné Isis a alpačky Melissy. Důchodu si užívá pětiletá Felisha a čtyřletá Selena, bydlí s krásňoučkou Natálkou, která bude mít 7 let, holčinky si spokojeně chroupají a moc si přeji, aby tady s námi ještě nějaký ten čas pobyly.

6.12.2016 Ráno jsem našla mrtvou Reinu, naše první dlouhosrsté morčátko, které dceři darovali Nycovi z Olomouce (spolu s peruánkou Grace). V poslední době byla už taková pomalejší, bydlela s babčou Natálkou, ale u jídla si uměla pospíšit. Její krásná sytá černá barva a pohodářství nám zůstane v paměti....

V neděli dorazila v pořádku po dlouhé cestě od nás do Českých Budějovic, se sobotním přespáním v Chebu, naše kráska Kofi. Statečná holčina se hned seznámila se spolubydlícími a ukazuje se jako výborný mazlíček (za jídlo vše), od začátku byla nebojácná, klidná, přítulná. Za super přepravu vděčím sympatickým manželům Bezděkovým, kteří (sami jsou chovatelé) provozují celorepublikové přepravy zvířátek každý druhý víkend.

12.11.2016 Tak teď mám dobrou zprávu, konečně Chanelka 10.11. porodila 4 peruánčata. Jsou krásní, dva saténoví (jeden je drobnější, tak uvidíme) kluci - stejní oranž- bílí, třetí kluk je buff-bílý SG a úžasná holčička SG (jednu tvářičku čoko, druhou buff a na prdelce krásný čokoládový kruh :) ).

Chlapečka drobečka od druhého dne přikrmuji, hodně spadl na váze a nechce se mu nabírat.

7.11.2016 Další smutný odchod, náš první morčáček, staroušek Jonny odešel.... Dožil se 6ti let.

4.11.2016 Náš saténový coronet Xtream byl vyslán  na krycí misi do Havířova k naší odchovankyni Fiorellce. Mají se k sobě moc hezky, chlapíček nezlobí, tak by to mělo klapnout (už mi nakryl Adélku, mají moc krásné potomky) a během ledna už by mohly být mimča na světě.

25.10.2016 Dnes nám umřel coronet Ansell ve věku 6 let a 3 měsíce. Do poslední chvilky byl ok, skvěle si v klidu užíval důchodu. Ráno mi zbaštil celer, normálně žvýkal seno, a večer mi dcera s brekem volá, že ji zemřel v náručí. Myslím, že se měl u ní výborně, byl to její miláček. 

22.10.2016 Dnes dorazila čokoládová šeltie Walisha z CHS von Adelaide. Díky přepravě zvířátek manželů Bezděkových dorazila v pořádku a rychle. Je to poslední přírůstek do chovu, splnila jsem si sny s čoko morčátky a příští rok se těším na nějaké ty čoko odchovy. No a březule Chanelka furt nic...

13.10.2016 Dnes, po mém příchodu z práce, ač máme barák bez střechy  (bude nová) mě aspoň potěšila Niagára se dvěmi krásnými holčičkami, jedna šiml coronet a druhá čoko coronet. Škoda třetí krásné texelky, vybalená, ale mrtvá. Tak ještě peruánečci a oddechnu si.

9.10.2016 Začaly nám podzimní vrhy naší rozetkou Adélkou. Máme 5 krásných mrňat (i když všichni docela velcí na ten počet) a jsem zvědavá, jak porostou a budou se vyvíjet v délce srsti. Každou chvíli porodí i Niagára svoje papíráčky, bříško má opravdu na puknutí. Poslední Chanelka uvede na scénu malé peruánečky, také ji bříško utěšeně roste. No a pak bude zima a naše další plány se uskuteční v lednu, kdy budeme párovat další morčátka - např. naší odchovankyni merino Isis, alpačku Melissu a k bílému Lakymu půjde stříbrná Fanny.

12.8.2016 Dnes o půl třetí porodila Wanda dva krásné kluky, jeden texel a druhý krásný černobílý šeltiáček šimlíček. Všichni jsou v pořádku, snad budou kluci prospívat.

7.8.2016 Máme nové posily do chovu, krásnou samičku alpačku čoko-bílá s buff a bílého coronetíka SG k mým holkám jako nástupce Césarka, i když ten je velice akční a plodný - zajímají mě vrhy s opačně zbarveným samečkem :). Melissa i Laky přicestovali spolu z CHS Luna, z druhé strany republiky - Peruc. Přeprava přes manžely Bezděky byla prvotřídní, morčíci byli super nabalení, jeli od pátku do soboty. Hned po příjezdu Laky šel ke starému Ansellovi, ten jej přijal velice klidně a Melisska šla baštit k holkám Isis, Fanny, Honey a Felishce, taky bez problémů hned k misce :), žádné rvačky, ždíbání, prohánění, super adaptace :).

26.7.2016 Dnes nám zemřela rozetka Amálka ve věku 5 let a 8 měsíců. Než jsem ráno odešla do práce, byla ok, dala jsem krmení, baštila a v poledne ji dcera našla mrtvou.. Byla to šikovná holčička, měla krásná miminka a odchovala i sirotka Césarka. Teď si už užívala dva roky zaslouženého důchodu, čilá a veselá babča...

29.5.2016 Poslední z jarních vrhů završila Felishka krásnými dvěmi broučky. Holčina docela velká ji asi dala zabrat, bylo docela dost krve, naštěstí mi Felisha už pěkně baští, takže doufám, že vše bude ok a toto je její poslední vrh, pak už bude jen užívat důchodu :).

V sobotu odcestoval náš dvouletý Perseus, jako společník k jinému morčáčkovi. Vzal si jej mladý pár z místa našeho bydliště a určitě bude v dobrých rukou a mít se dobře :).

25.5.2016 Dnes v odpoledních hodinách přicestoval z Litovle krásný coronetík, saténový Xtream. Konečně coronet v čoko barvě :). Ještě k němu pořídím samičku, také čokoládovou, uvidím, co mi nadělí Felisha, chtěla bych z jejího posledního vrhu si nechat holčičku. Už je na puknutí, tak jsem opět nervózní. Prcek X bydlí s Urfuskem, půl hodinky měli haló, malý se nenechal zahanbit a skákal po Urfim taky. No a pak už byl klid a kluci budou spolu nejmíň půl roku, do dalšího krytí holek.

24.5.2016 Dnes ráno jsem objevila dva krásné peruánečky u Honey. Nádherný veliký saténový chlapeček buff-bílý a bílá holčička. Moc mě potěšila, povedli se na jedničku :).

6.4.2016 Dneska  o půl 6 ráno jsem našla ještě mokrá mimča pod Adélkou, máme krásný vrh pěti rozetek i hladkých.

Dnes také uhynul malý Herriotek, nevím, co mu mohlo být, přibíral, zdálo se, že prospívá a dnes byl nemastný neslaný a do večera nevydržel.. Škoda, byl nejhezčí z těch tří sourozenců... ach jo.

31.3.2016 Další den konečně porodila i Chanelka, zrovna večer v 8 u dávání dobrot morčákům nějak kníkala (herečka :) ), koukám a jeden malý už se hýbal pod ní, za chviličku už byli tři. Jsou to všichni kluci, jeden je satén a docela velcí.

30.3.2016 Fanny dnes ráno porodila krásné dva klučíky šeltiáčky, jeden je obřík a druhý zase čokoládový. Holky mě potěšily, mají krásné potomky a všichni jsou v pořádku. Chanelko a co ty...? :)

28.3.2016 Další miminka nám na Velikonoce nadělila Niagára (nejdříve jsem očekávala od peruánky Chanelky a ta nic, kulatá a čekám a čekám...), nádhernou coronetku a merinka. Malí jsou čilí, velcí, pijí mlíčko, tak snad bude vše ok. A těším se na další vrhy.

24.2.2016 První letošní vrh zahájila šiml šeltie Wanda. Po době, kdy jsem nedočkavě nakukovala a pořád nic, jsme se zrovna den synových narozenin dočkali tří malých nezbedníků. Máme dva kluky a jednu holčičku. Jsou to šeltie a texel v černobílých barvách.

 

Další rok se skoulel a uvítáme rok 2016! Do nového roku všem přejeme štěstí, lásku, úspěchy a hlavně zdraví! Naši morčáci zdraví ze zimního bydlení doma (naše australská silky teriérka musí být u všeho) -

  

 

I když máme z našich 18 morčátek 5 rentiérů (+ 1 dceřin mazlík bydlící se starým Ansellem) a Felisha se v příštím roce k nim přidá, nebudeme navyšovat stav (ani nemáme místo), postačí nám 7 chovných samiček a 4 samečci, ostatní budeme jen opečovávat, aby s námi pobyli ještě nějaký ten čas. Takže další rok, ať je nám všem pro radost.

8.12.2015 Při ranním krmení koukám na hubenou Felishu a hned mi bylo jasné, kam její bříško zmizlo. V domečku seděla 3 krásná prťata, holčička je trochu drobnější, ale snad to rychle dožene. Mamča se pěkně stará, od domečku odhání starou Natálku, babča se ani kouknout nemůže...

16.11.2015 Konečně mi dnes nadělila Honey krásná miminka. Nemohla jsem se dočkat, poslední dva vrhy dopadly špatně, takže po 4 měsících pauzy máme na světě dvě krásné peruánky!

14.10.2015 Letos oslavilo našich 5 morčátek krásné páté narozeniny. Jako první v březnu moje čoko-buff-bílá peruánka Natálka, poté v květnu následoval čoko peruánec Enriček - ten mi ale v srpnu zemřel... V červenci slavil Ansell, který užívá důchodu s parťákem Perseem. Na podzim následoval Jonny, stále akční hlaďásek a na začátku listopadu bude slavit Amálka naše zverimexová dáma. Našim pětiletkám přejeme pevné zdraví, spoustu dobrot, spokojený důchod a doufáme v co nejvíc let s námi! 

26.9.2015 Dnes mi porodila Fannička krásného texela černý s bílou, ale byl opět veliký a při porodu se zadusil. Našla jsem jej ležet vybaleného a všimla jsem si, že ještě malinko dýchá, masírovala jsem ho, zkoušela dýchat, ale bohužel, už to nerozchodil. A takový krásný kudrnáč, byl by boží! Nevím, co to je za smůlu, malá B, teď tento porod se nepovedl, kruci! Doufám, že v listopadu se Honey podaří v pořádku krásný vrh peruánců.

22.8.2015 Ach jo, dnešní datum je pro mě smutné. Zemřela malá B holčička, po týdnu piplání, dokrmování to bohužel nezvládla, vůbec nepřibírala a ráno zemřela. Aby to nebylo málo, další peruáneček, můj rentiér Enriček také tiše odešel. Před 4 lety jsem si ho už jako dospělého dovezla do chovu, bohužel se ukázal jako neplodný, ale i tak mě těšil jako nádherný saténový čoko mazlík. Poslední roky žil klidně ve společnosti samiček, užíval si jejich společnosti, myslím, že si to frajer fakt užil, jak si mezi nimi akčně promenádoval a poskakoval. Poslední pusinku a sbohem fešáčku...

15.8.2015  Veliké překvapení dnes ráno na mě čekalo u Natálky. Naposledy jsem ji zkusila dát k Urfíkovi, ač už starší dáma, ale čilá a tak jsem to riskla, navíc měla u mě jen jeden odchov, dlouho zabřezává. No a dnes mi nadělila krásnou saténovou čokobílou holčičku. Jsem nadšená!

27.7.2015 Včera večer o půl 9 jsem našla u Chanelky miminka. Nebyl to bohužel moc šťastný porod, ze tří nádherných čoko miminek přežilo pouze jedno. Jedno jsem zkoušela ještě masírovat, ale bylo pozdě, zřejmě se udusili při porodu, byli opravdu obrovští. Chudák Chanelka asi měla co dělat. Naštěstí ona i mimčo vypadají v pořádku, snad už nic špatného nenastane. Po dvou úspěšných letech odchovů bez ztrát (před dvěmi lety zemřela moje milovaná samička Elizabeth), to postihne zrovna tak nádherný vrh, mých vysněných čoko peruánců. Ale na útěchu máme krásnou holčičku, má úžasný kukuč, nevím, zda nezůstane....

16.6.2015 Dnešní odpoledne mě pěkně překvapilo! Po příchodu z práce jsem zkoukla morčáky a myslela jsem, že mě šálí zrak. U samiček běhalo stádečko miminek. Málem mě omylo, 6 trpaslíků si tam najednou úřaduje a tváří se, že tam byli odjakživa. Porodila je Adélka, která před dvěmi měsíci měla 5 miminek a protože je vyklopila docela brzy, nestačila jsem oddělit Barnabáše od ní, takže jí asistoval u nočního porodu a stihl ji neřád znovu nakrýt... Nevím, jestli se Aduš rozhodla soutěžit s Amálkou, která nám pravidelně při každoročním vrhu nadělovala 5 nejlíp 6 miminek a chce ji důchodkyni nahradit. Každopádně Adélka dostala pořádnou porci vloček a po odchovu bude dlouho odpočívat.

3.6.2015 Dnes dopoledne porodila Niagara nádherné dvě holčičky, šiml merinku a coronetku v barvě zlatá aguti. Krásný vrh, překvapila mě a moc potěšila. Více ve vrzích.

17.5.2015 Tak jsem se dočkala miminek i od Selenky, po 17 týdnech společného bydlení se samečkem se jí narodily dvě krásné holčičky!

22.4.2015 Konečně dneska mi Reinička porodila miminko. Ráno v 5 už běhalo osušené obrovské coronetí mimi kolem ní. Takže opět jedináček, v černobílé barvě.

10.4.2015 A dnešního rána v 5 jsem našla opět překvapení, rozetka Adélka měla pod sebou 5 miminek! Tak teda potěš.... Všechno vypadalo ok, info do vrhů dodám odpoledne, po příchodu z práce.

8.4.2015  Dnes ráno v 5 jsem našla u Felishky mokré miminko. Je to holčička v barvě lila se zlatou a bílou. Odpoledne v 5 jsem dávala zeleninku a překvapila mě Wanda, když dočišťovala svůj vrh. Porodila po 9 týdnech a 3 dnech od začátku společného bydlení s Cézou, takže ji musel nakrýt hned první den. Nečekala jsem její miminka tak brzo, ale krásně překvapila, má krásná šimlátka, 3 kluky. Ještě by měla každým dnem porodit Reina, pak rozetka Adélka a u Selenky nevím, záhadně se skrývá ve svých kučerách... :)

13.3.2015 Konečně jsem se dočkala miminek od Honey. Kulaťoučká, ale pořád nic a dneska jsem se ráno až lekla - 4 malí krémáčci kolem ní! Tak mi teda hezky nadělila, ale vše vypadá v pořádku, snad všechny pěkně odchová. Více nfo ve vrzích. Chudák spolubydlící Chanelka je z nich celá vykulená, kouká a očuchává je, co to má znamenat, jakoby nevěděla, co s nima, odkud se vzali :).

Už za pár dnů také očekáváme plno dalších vrhů našich dlouhosrstých samiček, v dubnu pak i rozetky.

6.1.2015 A máme tady první letošní vrh, který nám nadělila šeltička Fanny. Oba mimísci jsou texelci, krásná černá holčička s jednou bílou zadní tlapičkou a úplně boží chlapeček s výstavním poměrem barev - zlatá aguti s bílou. Všichni jsou v pořádku, mám velkou radost, i z té aguti barvičky.

12.12. Dnes odcestoval i poslední z letošních odchovanců, chlapeček Santini, všechna miminka bydlí v nových rodinách, přeju majitelům, ať jim dělají jen radost. Začínáme "zimní spánek", ozveme se až v novém roce 2015! :)

Přejeme všem krásné a klidné svátky, do dalšího roku plno lásky, štěstí a zdraví. A samozřejmě morčátkům zdar! :)

11.12. Dnes jsem si zajela pro svůj vánoční dárek, posilu do chovu peruánců krásnou peruánku Chanelku v barvě béžovo-zlato-bílé. Holčička je moc pěkná, udělala mi radost, až povyroste, čeká na ni saténový Urfusek. Jinak do konce roku nečekáme žádné novinky, mimča jsou už pryč, jen ještě poslední Santíšek čeká na novou rodinu.

7.10. Tak dnes mě po příchodu z práce čekalo krásné Niagarčino nadělení, tři ušatci se krčili pod ní. Máme vrh S, ve složení - kluk a dvě holky.

30.9. Konečně jsem se dostala k vytvoření sekce Z nových domovů, kde chci dávat fotky našich odchovanců. Proto kdo má nějaké naše děťátko, budu ráda,  pokud pošlete jeho fotečku.

Niagara stále napíná...klidně si chroupe seno, zatímco já každou chvilku postávám a sleduju, zda už nemá něco pod sebou. Co si asi tak myslí o mě..? :)

12.8. Dnes ráno jsem se dočkala i miminek od Adélky. Má 3 krásná miminka, jedno je oranž-černé rozetové, další hladké oranž-černé a třetí je hladké černo-krémové. Moc se jí povedli, takoví malí tygříci. A všechny jsou to holky... dokonce po kontrole vrhu od Wandičky musím přehodnotit a černého texela napravit na černou texelici, takže holkám zdar! :)

6.8. Dneska při ranním krmení jsem u Wandičky našla dva malé černé mrňousky. Ještě byli mokří, ale čiperní. Tak jsem se dočkala, každou chvilku jsem k ní načumovala a nemohla se dočkat. Sice nejsou žádní šimlíci, na které jsem se těšila, ale i oba malí mi udělali radost, úplně celý taťka César.... Ještě každým dnem  čekám mladé od Adélky a pak bude klid do října, kdy by měla rodit zlatá aguti šiml Niagárka (pokud nepřekvapí peruánka Natálka, ale ta mi těžko zabřezává, tak raději nic nečekám).

11.6. Konečně porodila i Felisha, máme úžasná dvojčátka, holčičku a chlapečka. Třetí krásné miminko béžovo zlaté jsem našla už mrtvé, bylo veliké, tak se asi udusilo. Další vrhy až v srpnu a září.

29.5. A máme další krásná miminka, Selenka porodila dva úžasné šeltiáčky, oba jsou kluci, asi lepší, protože u holčiček bych neodolala a nechala si je, jsou moc krásní. Felisha je taky pěkně kulatá, tak zřejmě každým okamžikem doplním další novinku :).

25.5. Včera nám porodila rozetka Amálka, dvě nádherné rozetové miminka, oba jsou chlapečci a dnes se narodila Reině úžasná coronetka. Obě holky jsou v pořádku a starají se o miminka. Amálčin jeden je drobnější, ale včera si pěkně cucal mlíčko, až se mu ouška mrskala, tak snad to rychle dožene.

18.5. Dnes zahájila očekávanou sérii vrhů naše odchovankyně peruánka Honey. Máme buff bílou holčinku a celobílého kluka. Honey vše zvládla na jedničku. V následujícím týdnu pak čekáme další vrhy.

8.4. Novinek mám pár, dnes večer přicestovaly z Litovle dvě šimlí slečny - šeltička a coronetka, jako posila do chovu. Těším se, že se jim s Césarem podaří nějaká šimlata. Šeltie Wanda půjde po adaptaci hned na krytí a malá Niagárka později, až povyroste.

Dále nám v neděli 6.4. porodila Ashanti 3 miminka, jedno rozetové a dva hlaďásky, jsou to moc krásní prckové na mazlíky a do hobby chovu.

21.3.2014 Máme první letošní vrh! Konečně mi Fannynka porodila očekáváná mimča, stříbrná sice nejsou, ale hlavně, že jsou všichni i s mamčou ok.  Celočerná holčička a černobílý chlapeček, oba kudrnatí texel, geny tatínka zvítězily :). V dubnu si jedu pro šimlí holčičky do chovu, šeltičku a coronetku, už se na ně těším.

15.3.2014 Máme nový přírůstek - rozetku v barvě krémová aguti s krémem, je nádherná.

Máme sestavené nové páry, zakrátko ještě dovezu ženicha pro blondýny Selenku a Felishu a to už budou všechny holky u samečků. Takže teď už jen netrpělivě čekám na první letošní vrh, který zakrátko přivede na svět Fanny.

30.12.2013 Přejeme všem šťastný Nový rok a do dalšího roku 2014 pohodu, lásku, štěstí a jen dobré věci!

Naše miminka se všechna rozeběhla do světa, přejeme ať s nimi noví majitelé jsou spokojení. Pomalu už plánujeme další spojení, těším se na první vrh mé Honey, ke které zapůjčuji saténového peruánce, Fanny nám snad nadělí stříbrná mimča, ale hlavní je, aby naše holky porodily a odchovávaly v pořádku.

18.11.2013 Včera večer jsem načapala naši Reinu při porodu, tedy u dokončování čištění mimíska. Je to krásný černobílý coronet s výstavním rozložením barev, tak pokud vše bude ok, tak chlapeček může i na výstavy. Druhé miminko jsem našla už bohužel mrtvé, asi se udusilo...

28.10.2013 Došla mi zpráva z Ostravy, že čokoládová coronetka Ginevra porodila 3 krásná miminka. Jsem ráda, že se Césarkovi hned zadařilo a výsledkem jsou dva černí a jeden čoko prcek.

26.9. Včera večer nám porodila Felisha dvě nádherná miminka. Kluka šeltii v lila barvě a holčičku texličku v černobílé barvě. Oba jsou nádherní a v dobrém stavu, maminka se pečlivě stará. César ji stihl nakrýt po porodu Gilgaméše, Felisha teď bude mít delší dobu klid. Dopřávám ji na zesílení všechno možné, ale tváří se spokojeně hned od porodu :) . Také se nám narodila 4 štěňátka silky teriéra, dvě fenečky a dva pejsci, už mají týden, rostou jako z vody, jsou nádherní. I Ginevra odcestovala od nás s Césarovým outěžkem zpátky domů do Ostravy, bříško se jí už rýsovalo, tak se těším na zprávu o miminkách. Letošní rok zakončíme vrhem od Reiny v listopadu a pak už máme zimní odpočinek. Další pohyb v naší CHS nastane až v teplém jarním sluníčku.

10.9. Novinek mám několik. Ty dobré jsou, že jsem se konečně dočkala vrhu od peruánky Natálky, dnes porodila nádherná 3 peruánčata - 2 kluky a holčičku v barvách čoko-buff-bílá. Jeden klučík vypadá na satén, uvidíme, až pořádně oschnou. Tatínek je Diamond Seni seviyorum. Další dnešní vrh nám podarovala šeltička Fannynka. Porodila 4 miminka, 2 obříci z toho byli mrtví, škoda jich, vypadali také pěkně a mohlo být i nějaké stříbrné po ní. Další dvě jsou po tatínkovi Ansellovi coroneti, zřejmě kluk a holka, v černobílém provedení. Mají pěkný kukuč a snad bude vše ok. Váhy mají všechna mimča pěkné, od 83g po 103g.

Špatná zpráva je, že mi odešla saténová peruánka Eliška. Moc mě to mrzí, po porodu byla ok, papala, pěkně se starala o miminka, byla čilá a za týden náhlá změna a zemřela i přes veškerou péči. Rozhodla jsem se, že si nechám po ní maličkou Honey. Malé jsem ještě dva týdny dokrmovala tatra mlíkem, ve třech týdnech měli všichni kolem 230g, pořád něco dlabou, takže jsou všichni v pořádku a už brzy se zbývající dva rozběhnou do nových domovů.

22.8. Dnes po osmé hodině večerní se peruánské samičce Prissy od mé známé narodila 4 krásná miminka. Je vidět, jak je Diamond šikovný plemeník a svůj úkol splnil na jedničku. Miminka budou nabídnutá k prodeji, dostanou PP pod hlavičkou naší CHS, budou tedy do chovu a snad i výstavy. Doplním do vrhů po návštěvě známé :).

17.8. Dnes ráno jsem se dočkala překvapení od Elišky, kolem ní pobíhaly 3 miminka. Všichni jsou v pořádku, vše zvládla sama, mimča jsou čiperná a pěkně pijí mlíčko. Má dvě holčičky, jednu z toho v saténu - úplná kopie maminky, má stejné rozložení barviček a třetí je okouzlující chlapeček.

15.8. Včera jsme vrátili Diamonda zpět domů z jeho krycí mise u nás, moc děkuji slečně Šimkové z CHS Seni seviyorum za zapůjčení. Bude se nám stýskat, je to milý chlapík, dožadující se dobrot, nemohli jsme projít okolo jen tak :)! Eliška mě zase napíná, čekám její miminka každým dnem, i Prissy známé je v očekávání.    V pátek 9.8. k nám přijela nádherná čokoládová coronetka Ginevra na krytí za Césarem, u něj je to také hned, tak snad bude úspěšný i v tomto případě. 

Ze spousty miminek máme volné už jen dva brášky texelky, viz prodej.

18.7. Dneska nás po návratu z výletu čekalo převapení. Při krmení jsem se hrozně lekla, kdo to na mě čučí od Felishy a Césara. A on to malý nádherný coronet! Už nám holka porodila, má tedy jedno mimčo, zato pěkně velké - 132g! Bříško neměla nějak moc velké, nebyla jsem si jistá, zda je nakrytá a César to opět zvládl na první říji...Felisha vše zvládla na jedničku sama, pěkně o něj pečuje. Jen se obávám, že ji César znovu nakryl (už je zase sám), no uvidíme, když tak pak dáme holčině větší pauzu.

10.7.2013 Konečně jsme se dočkali miminek od Selenky. Včera večer po desáté hodině začla rodit a o půl 11 měla hotovo. Máme 4 nádherné texlíky, vypadá to na 2 holky a 2 kluky.. Chlapečci jsou  velcí, černý s bílou a druhý čoko s bílou, holky jsou jedna celá čokoládová, druhá je zřejmě béžová. Jsou nádherní a jsem ráda, že Selča to napoprvé zvládla tak báječně.

26.6. Dnes brzy ráno jsem našla 4 miminka u Amálky + 2 mrtvá, takže nezklamala, opět 6 miminek nosila...Tradičně jsou všechny rozetky, každá jiné barvy, opravdu pestré to holka má, povedly se jí. Fota a info dodám do vrhů, až příjdu z práce :).  Netrpělivě čekám na Selenčina mimča, je pěkně kulatá, vypadá to, že se zadařilo hned na první říji.  Dali jsme dohromady nový pár, Fanny Elitta a Ansell GorSat, chlapec se činil kolem ní, tak myslím, že bude úspěšný napoprvé.

 

23.6.Tak nám začly samičky rodit, jako první dnes časně ráno porodila Ashanti. Dva nádherné miminka, kluk, krásný rozetový šimlík a hladká holčička bílá s černou a krémem se mají čile k světu. Každou chviličkou čekáme i od Amálky, ta už jen tahá bříško za sebou. Také Selenka se zakulatila pěkně.

14.6.Včera v 19:20 nám zemřel jeden z našich pejsků leonbergrů, Adan. Dožil se na leona nádherných 10 let 7 měsíců a 4 dnů. Do konce byl na svůj věk čilý, netrápilo ho nic. Ráno pojedl normálně, večer v 7 ještě pohledem doprovodil manžela a syna, kteří mi šli naproti k autobusu z práce, lehl si na své oblíbené místo u vchodových dveři a o dvacet minut později vydechl naposledy. Smrt mu byla milostivá, jen se párkrát prudčeji nadechl, zadními tlapami trhl a skonal. Zřejmě infarkt. Díky Adane za vše prožité s tebou, za úžasnou leonbergří povahu, lásku k dětem a trpělivost. Budu na tebe vzpomínat...  pánička Olga i celá rodina.

1.6.2013 Po obou miminkách z vrhu E se jen zaprášilo, už jsou v nových domovech, bohužel jsme museli odmítnout pár zájemců. Už za dva týdny očekáváme první miminka, začne letní babyboom, máme plno samiček u samečků. Přijel k nám i zkušený Diamond z CHS Seni seviyorum, na krytí našich peruánek, za což chovatelce Šimkové moc děkujeme. Do dvou týdnů k němu přibude na krytí peruánka Prissy Glamorous world, od mé známé. Takže u nás se nelení a snad se brzy "zazelení" :). Těšíme se na nová miminka, info o nich hned dávám na stránky, případné zájemce neodrazujeme, nýbrž si je zapíšeme.

11.4.2013 O půl jedenácté večer nám Reina porodila krásná dvojčátka, holčičku a chlapečka, oba coronetci, škoda, žádný kudrnatý po tatínkovi, ale hlavně, že jsou všichni v pořádku a pěkně čiperní :).

11.2.2013 Máme novou posilu do chovu -  malá šeltií holčička Fanny z CHS Elitta, aguti stříbrná s bílou, je moc krásná. V létě půjde k našemu Caesarovi, tak jsem zvědavá, co nám spolu stvoří :). Info a foto v sekci samičky.

      

1.2.2013 Všechna miminka mají nové páníčky, vypadá to, že budou v dobrých rukách, za což jsme velice rádi. A protože Caesar zůstal sám, bez kluků, tak jsme k němu dali holčinku Reinu, aby se pokusili o miminka. Okamžitě ji nakrýval, Reina  neutíkala, tak možná se zadařilo okamžitě, necháme se překvapit :). Miminka čekáme coronety, texely a snad i nějaká šeltie by mohla být, vzhledem k matce Caesara, naší nešťastné Grácie....

Také náš Ansell Gorsat byl na krytí za krasavicí z CHS Od světlušky v Ostravě. No chlapík to hned pochopil a nakryl, bohužel miminko se narodilo mrtvé...Snad podruhé to bude radostnější.

21.11. Dneska ráno o půl 7, když jsme vstali, našli jsme u Elizabetky 4 malá miminka! Konečně jsme se dočkali prvního vrhu peruánců! Miminka jsou v pořádku, mamina unavená, nedivím se jí, měla bříško na puknutí.... Tak to vypadá, že jsou všichni kluci. Jeden je nádherný čokoládový s krémem a trochou bílé, druhý je krémový s bílou, třetí je úplně po mamince bílý s čokoládovou tvářičkou a krémovým krčkem a čtvrtý je celobílý. Jsou nádherní a máme z nich velkou radost.

11.11.   Tak se nám všechna miminka rozutíkala do světa, díky švagrové a jejímu muži se dostalo jedno až do Hodonína - tímto děkuji Liduš a Robertovi, i Kájovi, za ochotu doručit miminka :).

Každým dnem čekám mimča od saténové peruánky Elizabetky, už je jak soudek. Je drobnější, tak neodhaduji, kolik jich bude. Také moje druhá peru holčina se kulatí, snad se zadařilo. Hlavně, aby bylo vše ok.

Děkuji Světlaně Kypastové z CHS Od světlušky, která mi dopravila texel samičku Selenku Zafirku Z litovelských luhů až z Olomouce. Máme tedy nový přírůstek v barvě ice krém, je to velice pěkná kudrnatá holčina, začátek našeho chovu morčátek ve světlé řadě.

Přidala jsem info a foto u nových samiček a našem odchovanci Cézárkovi, který zůstává.

2.10. Tahle zpráva se mi píše hrozně těžko. Opustila nás nádherná Grácie Scarabeus, milá a hodná samička. Zřejmě na komplikace po porodu (toxémie?). Do pátku byla v pohodě, sice byla taková klidnější, ale baštila mi, chovala se normálně. Samozřejmě s příchodem víkendu se to změnilo, dostala v sobotu večer průjem, dávala jsem jí glukopur a probiotika, zdála se lepší, reagovala na nás docela čile, papala mi z ruky, ale nakonec to nezvládla a včera  v noci zemřela. Bylo to náhlé, už se lepšila... Strašně nás to mrzí, byla tak nadějná a šikovná... Zůstal nám po ní černý texel.

29.9.

Tak večer kolem 10 hodiny porodila naše Amálka 7 miminek, neuvěřitelný počet... Jeden byl mrtvý, ostatní jsou pěkní čiperové. Vypadá to na 4 holky a 2 kluky. Opět NS rozetky. Jeden je takový maličký prcek, ale snad to dožene, minule měla jednoho také tak malého a teď je z něj pěkný kulišák, jak vím od nových majitelů.

26.9.

Tož tak když sa daří, tak sa daří... Přes půl roku byli spolu Ansell s holkama a až pak se zadařilo a ten kulišák nám stihnul nakrýt Grácii hned po porodu, v důsledku čehož se nám včera narodil nádherný černý texel, zřejmě kluk.... Bylo to velké překvapení, sice jsem tušila, že Grácie porodí, měla velké bříško, ale kudrnáč byl opravdu překvapení č.1. Váží 125g, je to krásný obřík, zřejmě zůstane u nás. Grácii dopřejeme pořádný odpočinek, mám pro ni naplánovaného ženicha ve světlé barvě a saténu, nabídnut z CHS Scarabeus, ale to jsou plány na jarní teplé měsíce.

9.9.2012

Tak novinek máme vícero. Dovezla jsem si saténovou peruánku Elizabeth Ballestas, po adaptaci u nás jsem ji dala ke krasavci Gowinovi. Také naše vrhy se rozprchávají do nového domova, doma je ještě poslední černý klučík - Blackberry, zájemce na něj už se také ozval.

Dneska jsme byli svědky porodu naší Ashanti. Bylo to úžasné, proběhlo to rychle, bez problémů, Ashi je pečlivě očistila, bude pečlivá maminka. Už jsme to očekávali každou chvilkou, vždy jsme nervozní, aby byli všichni v pořádku. Čekám ještě miminka od papírové Natálky, tu taky starostlivě pozoruji a naše Amálka se také kulatí. Zda bude úspěšný Gowin se saténovou Elizabetkou, to se uvidí.

http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.pnghttp://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

3.8.2012

Dnes nám odcestoval do nového domova náš prvníček Asterix. Nebude daleko - v Havířově. Sotva oslavil 4 týdny života, už šel k novým majitelům. Dávali jsme jej neradi, je moc krásný a povedený, ale věříme, že se bude mít dobře.

http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.pnghttp://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

17.7.2012

Táák.Dneska se nám narodila 3 miminka od Megii ..

Krásne tot´ překvapení..

 

http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.pnghttp://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

15.7.2012

Tak naše malé miminko má v devíti dnech 199 gramů!! Je to opravdu obřík, výborně prospívá, Reina je skvělá máma.

http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.pnghttp://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

6.7.2012

Tak sotva jsem si včera postěžovala, že Ansellovi se nedaří, tak dneska překvapil krásným černobílým potomkem. Konečně spolu s Reinou mají miminko. Velice nás to potěšilo a snad se bude už jen dařit!

http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.pnghttp://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

5.7.2012

Do nového domova v Havířově nám odcestoval Gofi Scarabeus, můj čoko šimlík. Bude na mazlíka v rodině, kde na něj budou mít spoustu času. Spolu jsou  peruánci Nathaly a Enriček, a mazlíci Jony a Ashanti. Stále čekáme na mladé od Ansela a jeho dvou žen - Reiny a Grácie. Na zkoušku sháním jiného samečka na zapůjčení, nevím proč se jim zatím nedaří.

http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.pnghttp://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

15.4.2012

Až ze slovenských Topoľčianek k nám doputovala Ashanti, krásná holčička, mazlík a do hobby chovu, zkusíme po čase odchovat NS rozetky (samečka čistokrevně rozetového máme zamluveného z očekávaného vrhu paní Tothové)

http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.pnghttp://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

7.4.2012

Dovezli jsme si krásného čoko peruánce Gowina  z chovné stanice Glamorous World...

http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.pnghttp://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

5.4.2012

Dnes nám nachystala Amálka překvapení. Ráno se pod ní krčilo 6 krásných miminek. Jedno je sice drobnější, ale je čilé, jako ostatní, tak snad to zvládne. Více v sekci Vrhy.

http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.pnghttp://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

15.2.2012

Dovezla jsem si další posilu do chovu peruánců, mladou Yrrinku od paní z Frýdku. Je drobnější, ale věřím, že si ji vykrmíme a ještě zmohutní.

Také máme smutnou zprávu - naše nejstarší peruánka Grace Inkognito (Lady) náhle zemřela. Ráno jsem jí zdravila zdravou, po hodině jsem jí nesla zeleninku a ležela na zádech a těžce dýchala, položila jsem jí na boček a do minuty vydechla naposledy...Zřejmě srdíčko, nebo něco takového náhlého. Je nám po ní smutno, byla mazlík a  přítula náš.

http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.pnghttp://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

22.1.2012

Tak jsme dali dohromady morčecí slečny k jejich partnerům, v březnu/dubnu bude zřejmě bejby boom, pokud se všem zadaří :)

http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.pnghttp://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

1.1.20122

Dnes nám porodila naše samička Amálka, pět krasných barevných mladých. Bohužel byli všichni mrtví, příčinu neznáme, byli vyvinutí, po porodu vybalení a narození v termínu, opravdu nevíme...Je nám to moooc líto..

http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.pnghttp://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

24.12.2011

Krásné Vánoce a štastný nový rok...

Přeje Kyšule a všechni čumáčci z My-dream

http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

20.12.2011

Dovezli jsme si chovný párek papírových peruánců, sameček Enrique  (SATÉN) a samička Nathaly (SG)

http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.pnghttp://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

7.11.2011

Zůstává u nás Ansell Gorsat, je to mazlík a budoucí otec našich miminek!http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

30.10. 2011

Nám dovezli véélkou morčatarnu od GREENDLAND ..http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.pnghttp://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

29 .10 .2011

Jsou spolu Amálka a Jony...

A také Sisi a Ansell ( zapůjčen z CH.S. Gorsat ) ...http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.pnghttp://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

11.9.2011

Jsem si dovezla Megii a Kulíška ....jupííí.

http://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.pnghttp://grafika-badysek.weebly.com/uploads/9/8/7/2/9872890/6817232.png

16.8.2011

Jsme registrovaná chovná stanice Zo chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců ..